18 oct. 2018 21h45 |
(d3)Sertanense
|
|
Benfica Lisbonne(d1) Rafa Silva (35e), Gedson Fernandes (53e), Jonas (68e) |
|
19 oct. 2018 21h15 |
Vila Real
|
|
FC Porto(d1) Adrián (7e), Adrián (14e), Adrián (45e+2), Tiquinho (49e), André Pereira (61e), Adrián (66e) |
|
20 oct. 2018 16h00 |
(d3)Amora
|
|
Belenenses(d1) Eduardo Henrique (69e,pen), O. Drame (73e), Licá (90e+1), A. Keita (104e) |
|
16h00 |
(d2)Cova Piedade Hugo Firmino (9e), Miguel Rosa (33e) |
|
Portimonense(d1) Dener (62e) |
|
16h00 |
Valenciano
|
|
Vitoria Guimaraes(d1) Davidson (20e), T. Boyd (40e), Alexandre Guedes (53e), Mattheus (66e), O. Estupiñán (71e), O. Estupiñán (77e), João Afonso (80e) |
|
17h00 |
(d3)Espinho
|
|
Academico Viseu(d2)
|
|
21h45 |
(d3)Loures
|
|
Sporting Lisbonne(d1) Bruno Fernandes (42e), Nani (56e) |
|
21 oct. 2018 14h00 |
Vale Formoso
|
|
Coimbrões(d3)
|
|
16h00 |
(d3)Uniao Madeira
|
|
União Santiago
|
|
16h00 |
Silves
|
|
Chaves II(d3)
|
|
16h00 |
(d2)Leixoes
|
|
Amarante(d3)
|
|
16h00 |
(d3)Vilafranquense
|
|
Anadia(d3)
|
|
16h00 |
(d3)Águeda
|
|
Louletano(d3)
|
|
16h00 |
(d3)Santa Iria
|
|
Praiense(d3)
|
|
16h00 |
(d2)Pacos Ferreira
|
|
Gafanha(d3)
|
|
16h00 |
(d3)Fafe
|
|
Penafiel(d2)
|
|
16h00 |
(d3)Montalegre
|
|
Oriental Lisboa(d3)
|
|
16h00 |
(d2)Farense
|
|
Arouca(d2)
|
|
16h00 |
(d3)Os Limianos
|
|
Sp. Covilha(d2)
|
|
16h00 |
(d3)Casa Pia
|
|
Angrense(d3)
|
|
16h00 |
(d3)Pedras Salgadas
|
|
Chaves(d1) Perdigão (5e), João Teixeira (44e), André Luis (59e), Yahia Jum'ah (90e+3) |
|
16h00 |
(d2)Estoril Praia Aylton Boa Morte (53e) |
|
Tondela(d1) Tómané (59e) |
|
16h00 |
(d3)Maria da Fonte
|
|
Santa Clara(d1) Clemente (69e), Bruno Lamas (75e) |
|
16h00 |
(d3)Mirandela
|
|
Feirense(d1) Luís Machado (27e,pen), João Silva (94e) |
|
16h00 |
(d3)Lusitano FCV
|
|
Nacional Funchal(d1) Jota (15e), Julio (45e), Julio (108e) |
|
16h00 |
(d3)AR São Martinho
|
|
Moreirense(d1) Chiquinho (60e) |
|
16h00 |
(d3)Torreense
|
|
Rio Ave(d1) Galeno (3e), Diego Lopes (25e), Carlos Vinícius (56e), Carlos Vinícius (65e), Bruno Moreira (90e) |
|
16h00 |
(d3)Armacenenses
|
|
Vitoria Setubal(d1) Valdu Té (19e), Alex (67e) |
|
16h00 |
(d3)Fatima
|
|
Boavista Porto(d1) Mateus (15e), Mateus (24e), Fábio Espinho (63e), Rochinha (80e) |
|
16h00 |
(d3)Moura
|
|
Maritimo Funchal(d1)
|
|
17h00 |
(d3)Sacavenense
|
|
Aves(d1) Diego Galo (33e), Derley (42e), Nildo Petrolina (90e+5) |
|
21h00 |
(d3)Felgueiras 1932
|
|
Sporting Braga(d1) Dyego Sousa (86e) |
|
| | |